Zamknij

"Wychłodzony, głodny i zagubiony" biegał po stolicy. Rudzielec ma już nowy dom

19.05.2020 18:47
Lis
fot. Warszawska Straż Miejska

Ekopatrol warszawskiej straży miejskiej interweniował na terenie prac budowlanych przy ulicy Powązkowskiej w Warszawie. Robotnicy zgłosili, że wpadł do nich nieoczekiwany rudy gość.

Robotnicy z budowy przy ulicy Powązkowskiej w stolicy mieli przystąpić do swoich zaplanowanych prac, jednak przeszkodził im nieoczekiwany gość. Na plac budowy przybiegł mały listek. Budowlańcy obecność zwierzaka zgłosili warszawskiej straży miejskiej.

Mały lis na budowie w Warszawie

Teren budowy nie jest bezpiecznym miejscem dla zwierząt. W związku z tym do nieoczekiwanego rudego gościa wezwano Ekopatrol działający przy warszawskiej straży miejskiej. Budowlańcy przerwali swoją pracę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy i wyłowienia rudzielca.

Był wychłodzony, głodny i zagubiony. Ale na szczęście nie miał żadnych ran i kontuzji. Strażnicy zafundowali mu wycieczkę do lecznicy Lasów Miejskich gdzie zajmą się nim specjaliści

- przekazała Warszawska Straż Miejska.

Zobacz także

Gdy lisek już dorośnie, zostanie wypuszczony do swojego naturalnego środowiska, lepszego niż plac budowy — czytamy w komunikacie warszawskiej straży miejskiej.

RadioZET.pl/Warszawska Straż Miejska