Brytyjski dziennik zachwycony warszawską Pragą. Jest na liście 10 najciekawszych dzielnic Europy

Redakcja
10.09.2018 11:47
Warszawska Praga
fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Warszawska Praga znalazła się w gronie najciekawszych europejskich dzielnic. Tak wynika z zestawienia brytyjskiego dziennika „The Independent”. Opublikował on zestawienie dziesięciu miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Praga przekonała do siebie autorów rankingu architekturą. W przeciwieństwie do większości dzielnic Warszawy Praga wyszła z drugiej wojny światowej bez poważniejszych zniszczeń.

Poza tym jest zielono. Jak zauważa dziennik, wystarczy przejść się kilkoma ulicami, żeby trafić na stare podwórka usłane liśćmi. Według autorów warto spędzić czas w okolicznych kawiarniach i przyjrzeć się muralom. Wśród szczególnie polecanych miejsc są Muzeum Neonów i restauracje na terenach dawnych fabryk.

„The Independent” twierdzi, że to czas, aby paryski Montmartre czy berliński Kreuzberg ustąpiły na rynku turystycznym nowym, modnym dzielnicom.

Zobacz także

Na liście najciekawszych miejsc – obok warszawskiej Pragi – są też między innymi: dzielnice w belgijskiej Antwerpii, szwedzkim Malmo czy szkockim Glasgow.

RadioZET.pl/pana/DG