Warszawskie Lotnisko Chopina ponownie otwarte

Redakcja
10.01.2018 23:53
Warszawskie Lotnisko Chopina ponownie otwarte
fot. PAP

Jeszcze przed północą samolot, który awaryjnie lądował na warszawskim Lotnisku Chopina powinien zostać usunięty z pasa startowego - nieoficjalnie ustalił dziennikarz Radia ZET. Lotnisko Chopina po czterech godzinach zamknięcia z powodu awaryjnego lądowania samolotu PLL LOT zostało otwarte po godz. 23.15 - poinformował PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki.

"Zapadła decyzja o tym, żeby uruchomić operacje na Lotnisku Chopina" - powiedział Kubicki. 

Na Lotnisku Chopina stopniowo będzie też przywracany ruch lotniczy. Pasażerowie lotów odwołanych będą mogli noc spędzić w hotelach.

Zobacz także

Na warszawskim Lotnisku Chopina w środę wieczorem awaryjnie lądował samolot PLL LOT lecący z Krakowa do Warszawy. Na pokładzie było 59 pasażerów, nikomu nic się nie stało. 

- Dziś około godziny 19.20 na warszawskim Lotnisku Chopina awaryjnie lądował nasz samolot Bombardier Q400 z 59 pasażerami i czterema członkami załogi na pokładzie. Nikomu nic się nie stało - powiedział w środę PAP dyrektor biura komunikacji korporacyjnej LOT-u Adrian Kubicki.

Jak tłumaczył, w trakcie lotu załoga zgłosiła problemy z podwoziem. - Podczas lądowania maszyny goleń przednia, która się wysunęła, nie była zablokowana, a więc ułożyła się, co oznacza, że przednia część kadłuba samolotu otarła się o pas startowy i w ten sposób samolot zatrzymał się na pasie startowym - powiedział Kubicki. Lotnisko ma dwa pasy startowe - dłuży i krótszy. Samolot wylądował na dłuższym, w okolicy krzyżówki dwóch pasów.

Zaznaczył, że nikt nie został ranny, pasażerowie są wnikliwie badani przez lekarzy.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział w środę wieczorem PAP, że "służby lotniska działają bardzo sprawnie i profesjonalnie. Wszyscy pasażerowie samolotu są pod stałą opieką".

RadioZET.pl/PAP/mso, DG