Zamknij

Warszawskie galerie handlowe mają być otwarte w każdą niedzielę. Znaleźli na to sposób

Redakcja
08.02.2018 18:45
Warszawskie galerie handlowe mają być otwarte w każdą niedzielę. Znaleźli na to sposób
fot. Facebook/Galeria Arkadia (profil publiczny)

Zgodnie z prawem, które wchodzi w życie, od marca 2018 r. sklepy mają być zamknięte w co drugą niedzielę. Tymczasem reporterzy portalu naszemiasto.pl dotarli do dokumentów, które są rozsyłane do najemców największych galerii handlowych w Warszawie.

Zagłosuj

Zakaz handlu w niedzielę

Liczba głosów:

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę zakazującą handlu w co drugą niedzielę, na mocy której już w niedzielę 4 marca zamknięte będą niektóre sklepy. Mieli na tym — zdaniem pomysłodawców — skorzystać pracownicy zatrudnieni w szeroko rozumianym handlu i ich rodziny. Okazuje się jednak, że ustawa ma pewne luki, które właściciele sklepów będą się starali obejść.

Luka w przepisach

Reporterzy portalu naszemiasto.pl twierdzą, że dotarli do pisma, które rozsyłane ma być do najemców warszawskich galerii handlowych. „Centra handlowe grupy Unibail-Rodamco będą otwarte w niedziele objęte ograniczeniami” — cytuje dokument portal naszemiasto.pl. Pismo miały otrzymać Galeria Arkadia, Mokotów, Wileńska oraz CH Ursynów.

Okazuje się, że mimo szumnych zapowiedzi zmiany prawa galerie mają być otwarte w standardowych godzinach. „Oczekujemy, że Najemcy prowadzący działalność, na którą Ustawa bezpośrednio nie wpływa, pozostawią swoje lokale otwarte dla Klientów” — cytuje dokument portal naszemiasto.pl.

Będzie podobnie, jak 11 listopada

Ustawa nie zakazuje handlu np. w kwiaciarni, na stacji benzynowej czy w szpitalnych sklepikach. — Ustawa ograniczająca handel nie dotyczy galerii handlowych. Mamy bardzo dużo operatorów, którzy nie są sklepami i nie są objęci ustawą. W tej chwili czekamy na odpowiedź najemców, którzy zadecydują, czy będą chcieli być otwarci w tych dniach. Sytuacja będzie wyglądała podobnie jak 11 listopada — tłumaczy Monika Lewczuk-Kuropaś, rzecznik prasowy Unibail-Rodamco Polska.

Zobacz także

RadioZET.pl/mazowieckie.naszemiasto.pl/strz