Zamknij

Bartłomiej M. w areszcie. Pobudka o 6.00 rano, apel i na śniadanie zupa mleczna

Redakcja
01.02.2019 14:00
Bartłomiej M. w areszcie. Pobudka o 6.00 rano, apel i na śniadanie zupa mleczna
fot. Polska Press/East News

„Super Express” w piątek opisał warunki, w jakich spędza swój 3-miesięczny okres aresztu były rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej, Bartłomiej M. Gazeta donosi między innymi o porannym apelu o 6.45, na którym musi codziennie się stawiać oraz o jego menu śniadaniowym w tarnowskim zakładzie karnym.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według informacji pozyskanych przez „Super Express” były rzecznik resortu obrony i bliski współpracownik Antoniego Macierewicza, który jeszcze nie tak dawno temu poruszał się rządowymi limuzynami, na śniadanie w piątek otrzymał… zupę mleczną z ryżem. Jak podaje gazeta, która dotarła do menu ośrodka karnego w Tarnowie, na obiad były rzecznik MON dostanie kotleta mielonego z surówką i ziemniakami, a na kolację przewidziana jest kiełbasa toruńska, pieczywo i herbata.

Zobacz także

Dziennikarze gazety próbowali dowiedzieć się szczegółów na temat warunków osadzenia Bartłomieja M., jednak zakład odmówił udzielania informacji o osobach aresztowanych tymczasowo.

Zobacz także

„Służba Więzienna nie udziela informacji dotyczących tymczasowo aresztowanych” – zaznaczyła w rozmowie z „Super Expressem” rzeczniczka prasowa zakładu, porucznik Beata Bańdur.

Apele i pobudki o 6.00 rano

Jak z kolei donosi portal natemat.pl, Bartłomiej M. wstaje codziennie o 6 rano, po więziennym dzwonku. W niedzielę pobudka ma miejsce o 6.30. O 6.45 codziennie musi zameldować się na apelu. Do tego momentu były rzecznik MON musi mieć pościelone łóżko oraz być całkowicie ubrany.

Zobacz także

W ciągu dnia nie może z powrotem położyć się spać. W piżamę może się przebrać dopiero po wieczornym apelu, który odbywa się przed godziną 19.00. Od godziny 22.00 trwa cisza nocna.

Osadzeni w tarnowskim zakładzie otrzymują dziennie trzy posiłki. Według informacji portalu NaTemat śniadanie to najczęściej pieczywo z masłem i wędliną.

Osadzonym przysługuje również raz w miesiącu odbiór paczki żywnościowej z zewnątrz.

Zatrzymanie

Bartłomiej M. został w 2016 roku powołany na rzecznika Ministerstwa Obrony Narodowej przez ówczesnego ministra obrony – Antoniego Macierewicza. Fakt ten wzbudził duże kontrowersje, ponieważ w momencie nominacji M. nie miał wyższego wykształcenia, jedynie średnie i miał 25 lat. W związku z falą krytyki odszedł ze stanowiska w 2017 r.

Zobacz także

W styczniu bieżącego roku M. został aresztowany. CBA zatrzymało byłego rzecznika MON wraz z pięcioma innymi osobami, w tym Mariuszem K. – byłym posłem PiS-u. Sprawa dotyczy m.in. doprowadzenia Polskiej Grupy Zbrojeniowej (której pełnomocnikiem zarządu ds. komunikacji był Bartłomiej M.) do niekorzystnego rozporządzaniami dużymi funduszami.

RadioZET/Super Express/NaTemat/JZ