Zamknij

Wasserman ma dla Tuska trzy terminy przesłuchania. Kiedy?

Redakcja
16.07.2018 13:47
Tusk
fot. PAP

– Zaproponuję byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi trzy terminy przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold; pierwszym z terminów będzie 25 września, a następnie dwa październikowe – zapowiedziała w poniedziałek przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS).

Wassermann powiedziała dziennikarzom, że uprzedziła już członków komisji odnośnie do terminów, które zostaną przedstawione Tuskowi. 

– Na razie członkowie komisji sprawdzą swoje kalendarze – dodała. – Jeżeli nie będzie kolizji, będzie to 25 września – podkreśliła.

Jak zaznaczyła, te trzy terminy – 23 września i dwa październikowe – zostaną przedstawione Tuskowi.

– Mamy nadzieję, że z uwagi na to, że my szanujemy fakt, że (Donald Tusk) jest zajęty, że on uszanuje również nasz czas i jeszcze w wakacje wybierze jeden z tych terminów, i nie narazi nas na fakt, że będziemy tu przyjeżdżali trzykrotnie – powiedziała szefowa komisji śledczej.

Wassermann wielokrotnie informowała, że Donald Tusk ma być ostatnim świadkiem, jakiego przesłucha komisja śledcza. W niedawnej rozmowie z PAP zapowiedziała, że raport końcowy z prac komisji powinien być gotowy w listopadzie.

Celem powołanej w lipcu 2016 r. komisji śledczej jest zbadanie i ocena prawidłowości i legalności działań podejmowanych wobec Amber Gold przez rząd, w szczególności ministrów: finansów, gospodarki, infrastruktury, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i podległych im funkcjonariuszy publicznych.

Zobacz też:

RadioZET.pl/pap/maal