Zamknij

Waszczykowski zapewnia, że za kilka dni polski ambasador wróci do Paryża

Redakcja
08.05.2017 16:25
Witold Waszczykowski
fot. PAP

Mamy nadzieję, że prezydent Emmanuel Macron odwiedzi Polskę i podejmie z nami rozmowy, by wspólnie rozwiązywać problemy europejskie, które przed nami stoją - powiedział w poniedziałek szef MSZ Witold Waszczykowski.

Waszczykowski poinformował też, że w ciągu "kilku-kilkunastu" tygodni zostanie powołany polski ambasador w Paryżu. Szef polskiego MSZ podczas konferencji prasowej po spotkaniu z ministrem spraw zagranicznych Portugalii Augusto Santosem Silvą pogratulował Macronowi wyborczego zwycięstwa.

Zobacz także

- Mamy nadzieję, że prezydent Emmanuel Macron odwiedzi Polskę i podejmie z nami rozmowy, by wspólnie rozwiązywać problemy europejskie, które przed nami stoją, stworzone przez Brexit, pewien problematyczny sposób rozwoju UE. Nasze interesy w Europie są mocno i jasno określone i będziemy ich bronić oraz wyjaśniać każdym władzom w UE, na czym te interesy polegają i jak je chcemy realizować - powiedział.

Zobacz także

Waszczykowski został zapytany, jakie są polskie oczekiwania wobec nowego prezydenta Francji. -Oczekujemy przede wszystkim, że prezydent Francji odejdzie już od retoryki wyborczej, która - jak rozumiem - była na użytek wewnętrzny i niesłusznie w tej retoryce wewnętrznej posługiwał się przykładami polskimi. Uważam, że to było zagranie co najmniej niezręczne i ta retoryka wraz z wyborem prezydenta Macrona się skończyła - odparł szef polskiej dyplomacji.

RadioZET.pl/MAAL