Zamknij

Waszczykowski: Duda będzie prosić Trumpa o pomoc ws. wraku tupolewa

Redakcja
27.04.2017 07:12
Waszczykowski: Duda będzie prosić Trumpa o pomoc ws. wraku tupolewa
fot. East News

Liczymy na pomoc polityczną USA ws. odzyskania wraku tupolewa, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Szef MSZ poinformował na łamach gazety, że najbliższa okazja na spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem to szczyt NATO 25 maja w Brukseli. Kolejna okazja - dodał - będzie w Polsce we Wrocławiu podczas konferencji Atlantic Council.

Zagłosuj

Co wydarzyło się w Smoleńsku?

Liczba głosów:

- Może prezydent Trump pojedzie również do Żagania, gdzie odwiedzi brygadę amerykańską. Ma wiele pretekstów do wizyty w Polsce - powiedział Waszczykowski.

Zobacz także

Minister pytany o to, czy prezydent Trump pomoże Polsce w odzyskaniu wraku samolotu i czarnych skrzynek tupolewa z Rosji, odpowiedział: - Liczymy na pomoc polityczną, którą można przekuć na presję dyplomatyczną na Rosję. Liczymy na pomoc techniczną ekspertów amerykańskich, którzy mogliby zrobić przegląd naszych ustaleń. Liczymy też na pomoc prawną, bo jeśli już wszystko zawiedzie, będziemy składać skargę na Rosję do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Ekspertyzy prawne z USA również by się przydały.

Zobacz też niepublikowane dotąd nagrania wykonane przez Rosjan tuż po katastrofie:

RadioZET.pl/RP.pl/MAAL