Zamknij

Szef MSZ: w rozmowach z Trumpem może pojawić się temat zwrotu Tu-154M

Redakcja
06.07.2017 09:43
Waszczykowski
fot. East News

W rozmowie z delegacją USA o relacjach z Rosją może pojawić się temat pomocy Amerykanów w zwrocie wraku samolotu Tu-154M. Jest wystarczająco dużo czasu, żeby podnieść tę kwestię - ocenił szef MSZ Witold Waszczykowski.

Zobacz także

Waszczykowski był pytany na antenie TVN24, czy podczas czwartkowych rozmów polskiej delegacji z Amerykanami pojawi się kwestia pomocy USA w zwrocie wraku samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Waszczykowski odparł, że ta kwestia jest podnoszona przez stronę polską od półtora roku. - Podnosiłem to wcześniej na spotkaniach z Johnem Kerrym, również w czasie moich spotkań z Rexem Tillersonem - mówił Waszczykowski.

Czy Polacy mają za co kochać Amerykę?

- Oczywiście rozmawiając o relacjach z Rosją, ta kwestia może się pojawić, że sprawa jest nierozwiązana, że jeśli chcielibyśmy poprawić relacje z Rosją, to klucze do tej poprawy leżą po stronie rosyjskiej, a jednym z aspektów tej poprawy jest współpraca rosyjska w dziedzinie rozwiązania przyczyn katastrofy smoleńskiej - podkreślił szef polskiej dyplomacji. Jak zaznaczył, "jest wystarczająco dużo czasu, żeby omówić wszystkie kwestie, również tę kwestię".

Prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Donald Trump od godz. 9.30 rozmawiają w cztery oczy. Następnie odbędą się rozmowy plenarne delegacji obu krajów pod przewodnictwem prezydentów RP i USA. Po nich odbędzie się spotkanie prezydentów RP i USA z mediami.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP