Zamknij

Waszczykowski stanowczo o pomniku w Smoleńsku: Nie odpuścimy. Nic nie jest wieczne, także władza, która nam przeszkadza w wyjaśnieniu katastrofy

Redakcja
02.11.2017 10:39
Waszczykowski stanowczo o pomniku w Smoleńsku: Nie odpuścimy. Nic nie jest wieczne, także władza, która nam przeszkadza w wyjaśnieniu katastrofy
fot. East News

Nie odpuścimy kwestii pomnika w Smoleńsku, wierzę, że powstanie, bo nic nie jest wieczne, także władza, która nam przeszkadza w wyjaśnieniu katastrofy - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

- Będziemy myśleć jak powinna wyglądać rekonstrukcja rządu - powiedział Terlecki o spotkaniu kierownictwa PiS. Terlecki pytany o skalę zmian w rządzie, i o to, czy dotyczyć one będą tylko ministerstwa zdrowia, odpowiedział: - Zobaczymy. Nie chcę przesądzać dzisiaj. Nie powiem czego dotyczą zmiany, nie wskażę też skali.

Pytany, czy zakwestionowanie przez KRS kandydatur ponad 260 asesorów wpłynie na prace nad zmianami w sądownictwie, odpowiedział: 

- To jeszcze raz ilustruje tę chorą sytuację w gremiach sądowych. Niestety cztery stracone miesiące już się odbijają, widać tego skutki. Jestem dobrej myśli. Było spotkanie ekspertów prezydenta i PiS. Prace są na ukończeniu - stwierdził.

Zapewnił, że projekty ustaw "jak najszybciej" wejdą do Sejmu. Nie chciał jednak potwierdzić, czy stanie się to w przyszłym tygodniu (w środę rozpocznie się posiedzenie Sejmu). W poniedziałek wieczorem rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Waldemar Żurek poinformował, że Rada postanowiła nie powoływać asesorów sądowych z listy przesłanej przez ministra sprawiedliwości. - Wobec wszystkich 265 kandydatów wyrażono skuteczny sprzeciw - zaznaczył. Dodał, że jest to spowodowane niespełnianiem kryteriów ustawowych.

RadioZET.pl/pap/maal