Zamknij

Waszczykowski do dymisji? Będzie mógł liczyć na nową posadę...

Redakcja
24.04.2017 10:27
Waszczykowski do dymisji? Będzie mógł liczyć na nową posadę...
fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

Dymisja Waszczykowskiego jest przesądzona? Tak uważają dziennikarze "Rzeczpospolitej". Szef polskiej dyplomacji nie musi jednak bać się bezrobocia. Podobno szykowana jest dla niego nowa posada...

Przy okazji jednej z wizyt za Oceanem, opinia publiczna żyła głównie wpadką ministra Waszczykowskiego i nawiązaniem dialogu z kultowym już San Escobar. Przy tej okazji jednak ważniejszą informacją były starania szefa naszej dyplomacji o miejsce niestałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dla Polski na okres dwuletniej kadencji.

Zagłosuj

Witold Waszczykowski powinien podać się do dymisji?

Liczba głosów:

Decyzja w tej sprawie zapadnie w czerwcu. "Rzeczpospolita" informuje, że to właśnie posada przy ONZ miałaby być nowym stanowiskiem Waszczykowskiego. Szef MSZ miałby zostać ambasadorem Polski przy organizacji. Rozmówca dziennika pracujący w MSZ mówi otwarcie, że fotel ambasadora przy ONZ był zawsze ambicją polityka PiS. Jego zaangażowanie w uzyskanie poparcia dla polskiej kandydatury w Radzie miałoby uzasadniać dymisję. Wydaje się też, że wizerunkowo nie byłaby to degradacja, a wręcz awans. Waszczykowski zniknąłby jednak z politycznej linii ognia na polskim podwórku.

Sprawę skomentowała doradczyni w gabinecie politycznym MSZ. Jej zdaniem doniesienia dziennika są "bezpodstawne".

Pomimo spekulacji o rekonstrukcji rządu Ługowska przypomina, że premier Szydło zdementowała te doniesienia.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/KM