Waszczykowski do dymisji? Będzie mógł liczyć na nową posadę...

24.04.2017 10:27

Dymisja Waszczykowskiego jest przesądzona? Tak uważają dziennikarze "Rzeczpospolitej". Szef polskiej dyplomacji nie musi jednak bać się bezrobocia. Podobno szykowana jest dla niego nowa posada...

Waszczykowski do dymisji? Będzie mógł liczyć na nową posadę... fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

Przy okazji jednej z wizyt za Oceanem, opinia publiczna żyła głównie wpadką ministra Waszczykowskiego i nawiązaniem dialogu z kultowym już San Escobar. Przy tej okazji jednak ważniejszą informacją były starania szefa naszej dyplomacji o miejsce niestałego członka w Radzie Bezpieczeństwa ONZ dla Polski na okres dwuletniej kadencji.

Zagłosuj

Witold Waszczykowski powinien podać się do dymisji?

Decyzja w tej sprawie zapadnie w czerwcu. "Rzeczpospolita" informuje, że to właśnie posada przy ONZ miałaby być nowym stanowiskiem Waszczykowskiego. Szef MSZ miałby zostać ambasadorem Polski przy organizacji. Rozmówca dziennika pracujący w MSZ mówi otwarcie, że fotel ambasadora przy ONZ był zawsze ambicją polityka PiS. Jego zaangażowanie w uzyskanie poparcia dla polskiej kandydatury w Radzie miałoby uzasadniać dymisję. Wydaje się też, że wizerunkowo nie byłaby to degradacja, a wręcz awans. Waszczykowski zniknąłby jednak z politycznej linii ognia na polskim podwórku.

Sprawę skomentowała doradczyni w gabinecie politycznym MSZ. Jej zdaniem doniesienia dziennika są "bezpodstawne".

Pomimo spekulacji o rekonstrukcji rządu Ługowska przypomina, że premier Szydło zdementowała te doniesienia.

RadioZET.pl/Rzeczpospolita/KM

Oceń