Zamknij

Tomasz Komenda w Watykanie. Spotkał się z papieżem Franciszkiem

Redakcja
13.06.2018 14:09
Tomasz Komenda
fot. Archiwum Radia ZET

Tomasz Komenda spełnił swoje wielkie marzenie i spotkał się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. O spotkaniu poinformował na Facebooku Szymon Hołownia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Z relacji Szymona Hołowni wynika, że Tomasz Komenda wraz z rodziną przyjechał do Watykanu w środę o poranku. Kardynał Konrad Krajewski zaprowadził niesłusznie oskarżonego o zabójstwo i gwałt na 15-letniej dziewczynce do papieża Franciszka. Biskup Rzymu był poruszony historią Komendy. Papież wyściskał Polaka i pobłogosławił. 

Jak podaje portal „Vatican Insider”, Tomasz Komenda odwiedził też grób św. Jana Pawła II. 

Tomasz Komenda niewinny 

Sąd Najwyższy uniewinnił w maju Tomasza Komendę skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat. 

W połowie marca został przez sąd penitencjarny przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu warunkowo zwolniony z odbywania kary i wyszedł na wolność po 18 latach więzienia. Według prokuratury, która zgromadziła nowe dowody w tej sprawie, mężczyzna nie popełnił zbrodni, za którą został skazany. 16 maja Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę.

Zobacz także

We wtorek „Fakt” ustalił, że w jednym ze wrocławskich szpitali zmarła w tajemniczych okolicznościach Dorota P., czyli kluczowy świadek w sprawie Tomasza Komendy. To także jedna z sześciu osób, którą uniewinniony mężczyzna oskarżył o udział w jego niesłusznym oskarżeniu. 

Z kolei w niedzielę „Fakt” poinformował, że mecenas Zbigniew Ćwiąkalski będzie żądał dla Komendy 18 milionów złotych zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie.

RadioZET.pl/DG