Zamknij

Zabójstwo 16-latka w szkole. Emil B. trafi na obserwację psychiatryczną

28.06.2019 17:29
Zabójstwo 16-latka w szkole. Emil B. trafi na obserwację psychiatryczną
fot. Jan Bielecki/ EastNews

W piątek Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe V Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił poddać obserwacji psychiatrycznej nieletniego Emila B., podejrzanego o zabójstwo kolegi w szkole w Wawrze - poinformował PAP rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sędzia Kołakowski przekazał PAP, że Emil B., który 10 maja śmiertelnie ranił nożem kolegę w szkole, odbędzie czterotygodniową obserwację w ośrodku psychiatrii sądowej dla nieletnich. "Biegli zwrócili się do sądu i zasugerowali zasadność poddania Emila B. pogłębionej obserwacji psychiatrycznej" - dodał.

Zobacz także

15-letni Emil B. przebywa w schronisku dla nieletnich. Umieścił go tam praski sąd rodzinny. Dzień po tragedii sąd zdecydował o przekazaniu sprawy prokuraturze. W maju Kołakowski informował PAP, że do sądu wpłynęło zażalenie obrońcy na tą decyzję. Potem przekazał, że zażalenie złożyła także matka chłopaka. Najprawdopodobniej zażalenia te będą rozpatrywane jednocześnie.

W sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze oprócz Emila B. zatrzymano jeszcze czworo innych nieletnich. Wszyscy zostali umieszczeni w schroniskach. "Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu" - informował PAP Kołakowski.

Zobacz także

W połowie maja prokuratura skierowała wniosek o sądzenie trojga z zatrzymanych nastolatków jak dorosłych. Chodzi o dwóch 15-letnich chłopaków i 15-letnią dziewczynę. Sąd powołał w tej sprawie biegłych psychiatrów.

Czwarty zatrzymany to 14-latek. Według przepisów, nie może być sądzony jak dorosły. W jego przypadku prawdopodobnie postępowanie będzie się więc toczyło przed sądem dla nieletnich. Śledczy nie zdradzają na razie roli zatrzymanych osób.

Zabójstwo 16-latka w szkole w Wawrze

16-letni Kuba zmarł w piątek 10 maja po tym, jak w szkole im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze zaatakował go nożem inny uczeń - piętnastoletni Emil B. Zadał 16-latkowi sześć ciosów nożem. Sprawę wyjaśnia prokuratura i specjalna grupa powołana w Komendzie Stołecznej Policji.

Zobacz także

Uroczystości pogrzebowe zmarłego ucznia odbyły się 16 maja na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim

RadioZET.pl/PAP