Zamknij

Wąż pełzł chodnikiem w centrum Warszawy. Zaatakował strażnika

Redakcja
15.08.2018 15:11

Waż eskulapa zaatakował w stolicy Polski. Jak podaje TVN Warszawa, gad pojawił się na chodniku przy ulicy Emilii Plater. Wąż eskulapa wywołał spore zainteresowanie wśród przechodniów. 

Wąż eskulapa
fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do niespodziewanego spotkania z wężem eskulapa doszło we wtorek wieczorem w centrum Warszawy. Waż został zauważony przez przypadkowych przechodniów, którzy próbowali zrobić sobie z nim selfie. 

Gdy spłoszony 93-centymetrowy wąż eskulapa schował się za jednym z zaparkowanych na chodniku samochodów, na miejsce wezwano patrol policji i strażników miejskich. Funkcjonariusze wezwali również Ekopatrol. 

Zobacz także

Ostatecznie węża udało się schwytać. W trakcie akcji odłowienia gada ukąszony został jeden ze strażników. 

Pyton w Warszawie 

Na początku lipca koło miejscowości Gassy (pow. piaseczyński) znaleziono prawie sześciometrowej długości świeżą wylinkę (zrzuconą skórę) pytona tygrysiego. Od tego czasu trwają poszukiwania zwierzęcia.

W akcję zaangażowali się policjanci, strażacy i wolontariusze. Na piasku nad wodą odnaleziono ślady węża, ale jego samego nikt nie widział. Na początku sierpnia trzy osoby zgłosiły policji, że widziały pytona płynącego Wisłą w Warszawie.

RadioZET.pl/TVN Warszawa/DG