Zamknij

We wrześniu może wrócić nauka hybrydowa i zdalna? Minister Czarnek komentuje

05.07.2022 08:57

Nauka hybrydowa i zdalna może wrócić od nowego roku szkolnego 2022/2023? W ocenie szefa MEiN Przemysława Czarnka, obecnie nie ma takiego zagrożenia. - Nie mam żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, że grozi nam ograniczenie nauki stacjonarnej - powiedział w Polskim Radiu 24.

nauka zdalna od września
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Koronawirus w Polsce może ponownie uderzyć już za kilka tygodni - tak uważa wielu ekspertów. W wielu krajach europejskich odnotowywane są bardzo duże wzrosty zakażeń, pojawiają się także kolejne warianty wirusa. Co to może oznaczać dla Polski?

Szef MEiN Przemysław Czarnek był pytany w Polskim Radiu 24, czy istnieje groźba ograniczenia nauki stacjonarnej w nowym roku szkolnym. - Nie mam żadnych sygnałów od Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, które by świadczyły o tym, że grozi nam w jakikolwiek sposób ograniczenie nauki stacjonarnej, więc przygotowujemy się do pełnego trybu stacjonarnego, tak jak w ubiegłym roku - powiedział minister.

Nauka zdalna wróci we wrześniu? "Nie mam sygnałów"

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją rządu i resortu edukacji nauka zdalna w Polsce zakończyła się 21 lutego 2022 roku.

Ministerstwo Zdrowia przekazało, że 3 lipca badania potwierdziły 119 zakażeń koronawirusem, w tym 12 ponownych. Nikt nie zmarł z COVID-19 – poinformowano w poniedziałek na stronach rządowych. Wykonano 1843 testy w kierunku SARS-CoV-2.

Łącznie od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 mln 16 tys. 526 przypadków. Zmarło 116 tys. 435 osób z COVID-19.

Od 16 maja br. obowiązujący w Polsce od 20 marca 2020 r. stan epidemii został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego.

loader

RadioZET.pl