Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pogoda na wtorek. Małe zachmurzenie, słaby wiatr

18.09.2018 07:11
xxx wiadomosci

Jak informuje IMGW Europa południowa i południowo- i środkowo-wschodnia jest w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominują niże. Polska jest w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego, w ciepłym powietrzu polarnym morskim, napływającym z południowego zachodu.

Pogoda na wtorek. Małe zachmurzenie, słaby wiatr fot. Akugasahagy/Shutterstock

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie powoli spadać.

We wtorek zachmurzenie małe, na południu kraju miejscami bezchmurnie, tylko na północnym wschodzie okresami zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24 st. nad morzem, na Mazurach i Suwalszczyźnie, około 26 st. w centrum, do 29 st. miejscami na Śląsku Dolnym i Opolskim. Wiatr słaby, na zachodzie i nad morzem także umiarkowany, a na zachodnim wybrzeżu okresami dość silny, południowy.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na Mazurach i Podlasiu oraz w dolinach karpackich mgła, miejscami ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 11 st., 13 st. na wschodzie, w Małopolsce i w kotlinach sudeckich do 14 st.,15 st. na pozostałym obszarze kraju. Chłodniej w dolinach karpackich: od 6 st. do 9 st. Wiatr słaby, tylko na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Pogoda dla stolicy

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

 

RadioZET/PAP/JZ

Oceń