Czy szykować kalosze i parasol? Prognoza pogody na weekend

Redakcja
19.10.2017 12:52
Czy szykować kalosze i parasol? Prognoza pogody na weekend
fot. Pixabay

Szykujesz wyjazd lub specjalne wydarzenie w weekend 21 i 22 października 2017 roku? Sprawdź, jaka pogoda będzie w sobotę i w niedzielę.

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa jest w zasięgu rozległego niżu znad północnego Atlantyku. Północno-wschodnia pod wpływem niżu znad Rosji. Pozostałe rejony kontynentu - od Skandynawii, przez Europę centralną i Polskę, po Morze Śródziemne są w zasięgu wyżu. Do Polski z południa Europy nadal napływa dość ciepła masa powietrza.

W sobotę 21 października szansa opadów wyniesie 50 proc. Spodziewane są przejściowe opady i wilgotność 88 proc. Temperatura wyniesie ok. 16 stopni Celsjusza w dzień i 9 stopni w nocy. Prędkość wiatru utrzyma się na poziomie 11 km/h.

W niedzielę pogoda będzie jeszcze gorsza. Szansa opadów wyniesie 80 proc. a wilgotność 96 proc. Temperatura w dzień nie przekroczy 12 stopni Celsjusza, a w nocy wyniesie ok. 7 stopni. Przez cały dzień możemy spodziewać się przelotnych opadów. Pogoda poprawi się odrobinę dopiero w czwartek 26 października.

RadioZET.pl/maal