Przygotuj gotówkę. Weekendowe utrudnienia w pięciu bankach

Redakcja
21.10.2017 10:02
Przygotuj gotówkę. Weekendowe utrudnienia w pięciu bankach
fot. Pixabay

Klienci pięciu polskich banków muszą liczyć się z problemami z powodu prac serwisowych, jakie zaplanowano na ten weekend. Utrudnienia obejmą dokonywanie płatności, wypłaty w bankomatach oraz przerwy w dostępie do bankowości internetowej. 

Euro Bank

W nocy z soboty na niedzielę w godzinach 23:00-07:00 niedostępne będą: serwis eurobank online oraz aplikacja mobilna. Dodatkowo mogą także wystąpić utrudnienia w dokonywaniu płatności w punktach usługowo-handlowych i wypłat w bankomatach kartami debetowymi - podano w komunikacie. 

BGŻ BNP Paribas

"Przerwa serwisowa związana jest z przeprowadzaną w tym czasie migracją danych dawnego Sygma Banku Polska do systemu bankowości Banku BGŻ BNP Paribas" - napisano.

W piątek od godziny 23:30 do poniedziałku do godziny 8:00 wyłączony zostanie dostęp do bankowości internetowej Pl@net i BiznesPl@net oraz bankowości mobilnej Mobile Pl@net i Mobile BiznesPl@net. Za pośrednictwem infolinii banku nie będzie można przeprowadzać transakcji, jak i zleceń.

W piątek o godzinie 14:00 na stałe został wyłączony dostęp do bankowości internetowej - Sygma OnLine, który zostanie zastąpiony systemem Pl@net Banku BGŻ BNP Paribas.

Bank Zachodni WBK

W godzinach 24:00-9:00 z soboty na niedzielę klienci nie będą mogli skorzystać z przelewów natychmiastowych - BlueCash, Express Elixir oraz Przelew na telefon BLIK. Do godziny 7:00 nie będzie możliwe dokonywanie płatności w sklepach internetowych (Przelewy24) oraz korzystać z Blika. 

Dodatkowo w godzinach 2:00-5:00 klienci nie będą mogli korzystać z bankowości internetowej i mobilnej.

Raiffeisen Polbank

W sobotę w godzinach 2:40-7:00 niedostępne będą: Mobilny Bank, Mobilny Portfel, R-Online, Biuro Maklerskie, R-Online Biznes, Wideo Doradca, moj.raiffeisenpolbank.com.

ING Bank Śląski

W nocy z niedzieli na poniedziałek w godzinach 24:00-5:00 z powodu prac serwisowych mogą wystąpić utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, aplikacji Moje ING mobile, rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir, ING CardsOnLine, płatności BLIK oraz NFC, płatności Mastercard w telefonie.

W czasie prac serwisowych, nie będzie możliwości aktywowania kart, nadawania PIN i wykonania przelewu w ciężar rachunku kart kredytowych.

RadioZET.pl/DG