Zamknij

Węgliniec. Piorun raził rodzinę na placu zabaw. Noworodek wśród rannych

30.08.2021 07:56
Piorun
fot. Wojciech OLSZANKA/East News

Piorun raził rodzinę znajdującą się na placu zabaw w Parku Miejskim w Węglińcu. Siedem osób poszkodowanych, w tym noworodek, trafiło do lokalnych szpitali. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do niebezpiecznego zdarzenia w Parku Miejskim przy placu Wolności w Węglińcu (Dolnośląskie) doszło w niedzielę po godzinie 17. Straż Pożarna otrzymała zgłoszenie o uderzeniu pioruna na placu zabaw. W tym czasie na terenie całego Dolnego Śląska obowiązywał alert IMGW przed możliwymi burzami z gradem.

Węgliniec. Piorun raził rodzinę na placu zabaw. Noworodek wśród rannych

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że piorun raził siedem osób: trzy dorosłe i czworo dzieci, w tym noworodka. ''Była to jedna rodzina, która wybrała się na spacer'' - czytamy na facebookowym profilu OSP Węgliniec.

Jak podaje Polsat News, na miejscu interweniowały cztery zastępy straży, cztery zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Wszystkie osoby były przytomne, a dwoje dorosłych w wyniku rażenia doznało poparzeń. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Zgorzelcu i Bolesławcu.

- Najważniejsze było, aby szybko udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Funkcjonariusze sporządzili dokumentację tego zdarzenia - powiedział mł. asp. Przemysław Ratajczyk, oficer prasowy KWP we Wrocławiu. 

RadioZET.pl/OSP Węgliniec/Polsat News

C