Zamknij

Zdewastowali biuro PiS. Na drzwiach pojawił się wulgarny napis

Redakcja
24.08.2018 08:51
Zdewastowali biuro PiS. Na drzwiach pojawił się wulgarny napis
fot. Twitter: Jerzy Małecki

Policja ustala, kto namalował wulgarny napis na biurze poselsko-senatorskim PiS w Węgorzewie (woj. warmińsko-mazurskie). Postępowanie prowadzone jest w sprawie zniszczenia mienia – podała PAP w czwartek rzecznik węgorzewskiej policji Grażyna Magiera.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do zdewastowania wejścia do biura poselsko-senatorskiego PiS w Węgorzewie doszło w nocy ze środy na czwartek. Sprawcy na zewnętrznych roletach drzwi namalowali białą farbą wulgarne słowo „Wyp...!”.

O zdarzeniu poinformowano policję w czwartek, ok. godz. 10.

Zobacz także

„Policjanci przyjechali na miejsce, potwierdzili tę sytuację. Obecnie prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora rejonowego w Giżycku. Po zebraniu dokumentacji zostanie ona przekazana do oceny karno-prawnej prokuratorowi” – wyjaśniła Grażyna Magiera.

Poprzedni podobny incydent przed węgorzewskim biurem PiS został zgłoszony policji w maju. Ktoś napisał wtedy farbą na rolecie drzwi „rząd na bruk”.

Biuro poselsko-senatorskie Jerzego Małeckiego i Małgorzaty Kopiczko było również wielokrotnie oklejane plakatami. Pierwsza z takich akcji miała miejsce przed rokiem. Sprawcy na roletach i barierkach przy biurze PiS w Węgorzewie umieścili wtedy naklejki i plakaty z napisami m.in. „Patrzymy wam na ręce”, „Idziemy po Prawo i Sprawiedliwość”.

Policja prowadziła wówczas postępowanie z kodeksu wykroczeń, ponieważ naklejki umieszczono bez zgody zarządcy budynku. Sąd w Węgorzewie pod koniec ub.r. umorzył postępowanie wobec trojga osób obwinionych o umieszczenie tych naklejek i plakatów. W ocenie sądu zachowanie obwinionych „nie miało cech społecznej szkodliwości”.

RadioZet.pl/PAP/bm