Zamknij

Bus potrącił 6-letnią dziewczynkę na pasach. Dziecko walczy o życie

02.12.2021 15:47
karetka pogotowia
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER (zdjęcie ilustracyjne)

Sześcioletnia dziewczynka została potrącona przez busa na przejściu dla pieszych w Wejherowie (woj. pomorskie). Dziecko było reanimowane i trafiło do szpitala. Droga krajowa nr 6 może być zablokowana do godz. 16.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 6 na ul. Gdańskiej w Wejherowie, na jezdni w kierunku Słupska. Jak przekazała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus, mercedes sprinter o godz. 12.40 wjechał w przechodzącą przez przejście dla pieszych sześciolatkę.

Wejherowo. Sześciolatka potrącona na pasach. Trafiła do szpitala

- Poszkodowana 6-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Przechodziła przez przejście dla pieszych w towarzystwie osoby dorosłej i innego dziecka. Tylko dziewczyna została poszkodowana - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Potrykus. Z kolei w rozmowie z Onetem przekazała, że 6-latka była reanimowana. - Obecnie jest już w szpitalu, gdzie lekarze walczą o jej życie - dodała.

Na miejscu trwają czynności policyjne. - Według wstępnych badań na miejscu zdarzenia kierowca busa był trzeźwy - dodała policjantka. Krew kierowcy busa została pobrana do badań.

Jak poinformował PAP dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku Przemysław Plata, jezdnia w kierunku Słupska jest w tej chwili zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać do godz. 16. Służby zorganizowały objazd drogą lokalną równoległą do dk 6.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Wójcik/Onet