Zamknij

Śmiertelne potrącenie 6-latki na pasach. "Nie obserwował w sposób prawidłowy drogi"

PAP
03.12.2021 19:26
karetka
fot. Magdalena Pasiewicz/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Bus potrącił 6-latkę na pasach w Wejherowie. Dziewczynka zmarła w szpitalu. 23-letni kierowca decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Wypadek w Wejherowie, w którym 6-latka została śmiertelnie potrącona przez busa, wydarzył się w czwartek około 12.40. Mercedes sprinter wjechał w dziewczynkę przechodzącą przez przejście dla pieszych w towarzystwie dorosłego opiekuna i innego dziecka.

- Dziecko, mimo reanimacji, zmarło w czwartek w szpitalu - mówiła w rozmowie z PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus. Według informacji PAP 6-latka przechodziła przez pasy na zielonym świetle, a bus wjechał na czerwonym.

Śmiertelne potrącenie 6-latki w Wejherowie. Jest decyzja sądu

O decyzji sądu w sprawie podejrzanego o śmiertelne potrącenie 6-letniej dziewczynki powiadomiła Polską Agencję Prasową w piątek wieczorem rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. - Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące - przekazała.

Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła pokrzywdzona.

- Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnienia, z których wynika, że nie obserwował w sposób prawidłowy drogi - tłumaczyła prokurator Wawryniuk. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Wójcik

C