Zamknij

5-latka zginęła na pasach. Nowe fakty po wypadku w Wejherowie

PAP
03.12.2021 14:11
Wypadek w Wejcherowie
fot. PIOTR JEDZURA/REPORTER/East News

Policja przekazała nowe informacje po śmierci 5-latki, która w czwartek zginęła na przejściu dla pieszych w Wejherowie (woj. pomorskie). Okazało się, że dziewczynka przechodziła na zielonym świetle.

Do wypadku doszło w czwartek na drodze krajowej nr 6 na ul. Gdańskiej w Wejherowie na jezdni w kierunku Słupska. Mercedes sprinter o godz. 12.40 wjechał w przechodzącą przez przejście dla pieszych 5-latkę. Dziewczynka szła pod opieką osoby dorosłej. W czwartek w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Wejherowie wszczęła śledztwo.

- Poszkodowana 5-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Przechodziła przez przejście dla pieszych w towarzystwie osoby dorosłej i innego dziecka. Tylko dziewczyna została poszkodowana. Dziecko, mimo reanimacji, zmarło w czwartek w szpitalu - dodała w rozmowie z PAP oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus.

Wypadek w Wejherowie. Nowe fakty po śmierci 5-latki

23-letni kierowca busa został zatrzymany przez policję. W piątek po południu ma być przesłuchany w prokuraturze. Według informacji PAP, dziewczynka z dorosłym opiekunem i innym dzieckiem, przechodziła przez przejście dla pieszych na zielonym świetle, a bus wjechał na czerwonym świetle.

Według wstępnych badań krwi kierującego busem był on trzeźwy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Wójcik

C