Zamknij

Zastrzelił szczeniaka sąsiadów. Strzelał z broni pneumatycznej

PAP
31.08.2022 13:56

36-letni mieszkaniec powiatu zastrzelił psa z karabinka pneumatycznego. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Zastrzelił szczeniaka sąsiadów. Strzelał z broni pneumatycznej
fot. KPP Wejherowo

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus powiedziała PAP, że policjanci zostali powiadomieni o zastrzeleniu psa w jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego w niedzielę wieczorem.

Zastrzelił szczeniaka sąsiadów. Grozi mu do 3 lat więzienia

Funkcjonariusze ustalili, że 36-mężczyzna z broni pneumatycznej postrzelił czteromiesięcznego psa swoich sąsiadów. - Szczeniak nie przeżył. Zwierzę zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych - dodała Potrykus.

Funkcjonariusze zabezpieczyli karabinek pneumatyczny, z którego strzelił mężczyzna. 36-latek został zatrzymany, a we wtorek usłyszał zarzuty. Za uśmiercenie psa mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Krzysztof Wójcik