Zamknij

12-letnia Weronika walczy o życie. Polacy wpłacają na operację na jej sercu

13.12.2019 15:35
Zbiórka Siepomaga
fot. screen Siepomaga/Youtube

Dobroć Polaków nie zna granic. By ocalić życie 12-letniej Weroniki Kępas, cierpiącej na wadę serca, wpłacili już blisko 1,4 miliona złotych! To jednak wciąż za mało, do pełni szczęścia – operacji w amerykańskiej klinice dra Hanleya - potrzeba jeszcze pół miliona zł. Trwa walka z czasem – Hanley zalecał, by operację przeprowadzić do końca roku…

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Weronika żyje z wadą serca. Jak czytamy w serwisie Siepomaga.pl, problemem nastolatki jest hipoplazja lewej komory i zastawki mitralnej. W praktyce – Weronika żyje tylko z jedną komorą serca. Druga nie zdołała się wykształcić.

Zobacz także

Jej życie to istna, niekończąca się walka. Dziewczynka przeszła udar, ma niedowład prawej strony ciała. Przechodzi rehabilitacje. 

Zmienić jej życie może jedynie specjalistyczny i bardzo kosztowny zabieg. Koszty operacji w USA sięgają blisko dwóch milionów złotych. Rodzinę Weroniki hojnie wsparli liczni internauci.

>>> Arytmia, czyli zaburzenia rytmu serca. Od kołatania do zawrotów głowy <<<

Niestety, wciąż wiele brakuje. Nie udało nam się zebrać kwoty, potrzebnej na operację, w wyznaczonym czasie. A profesor Hanley mówił, że serce Weroniki powinno być zoperowane najlepiej do końca roku

autorzy zbiórki dla 12-letniej Weroniki

Dziś na poczet operacji Weroniki zebrano 1,376 miliona złotych. Nastolatka z Bieszkowa Dolnego na Mazowszu wciąż liczy, że do skomplikowanej operacji dojdzie jeszcze w tym roku.

Zbiórkę wydłużono do końca grudnia. W akcję zaangażowały się znane osobistości, m. in. reżyser Patryk Vega i trenerka Ewa Chodakowska.

RadioZET.pl/Siepomaga.pl