Zamknij

Znamy pierwszy komentarz posła PiS po zaskakującej decyzji Andrzeja Dudy

Redakcja
24.07.2017 10:56
Znamy pierwszy komentarz posła PiS po zaskakującej decyzji Andrzeja Dudy
fot. PAP

- Obawiam się, że przez decyzję prezydenta trzeba będzie jeszcze długo czekać na prawdziwą reformę sądownictwa - powiedział na antenie TVP Info poseł PiS Jacek Sasin. To reakcja na zaskakującą decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądzie Najwyższym.

2 weta Andrzeja Dudy. Prezydent przestraszył się protestów? Weź udział w dyskusji. Nagraj swoje wideo i powiedz co myślisz!

- Nie ukrywam, że jestem zaskoczony tą decyzją pana prezydenta. Spodziewałem się jednak innej decyzji, szczególnie - jeśli dobrze przypominam sobie zapowiedzi pana prezydenta z czasów, kiedy był kandydatem na prezydenta RP - kiedy zapowiadał, że będzie dążył do tego, aby radykalnie zreformować polskie sądownictwo - mówił Sasin. Jego zdaniem nie ma sensu odkładać w czasie pewnych "palących spraw", a reforma sądownictwa jest jedną z tych kwestii.

- Ja obawiam się, że ta decyzja pana prezydenta może spowodować, że na reformę, na realną reformę polskiego sądownictwa będziemy niestety musieli jeszcze długo poczekać - ocenił.

RadioZET.pl/PAP/DG