Zamknij

Politycy po spotkaniu w Belwederze. Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu?

Redakcja
24.07.2017 18:47
Politycy po spotkaniu w Belwederze. Będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu?
fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta

- Może będzie - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski pytany, czy w przyszłym tygodniu odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu. Karczewski, wraz z m.in. premier Beatą Szydło i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim przybyli do siedziby PiS po spotkaniu z prezydentem w Belwederze.

Premier, pytana przez dziennikarzy o przebieg popołudniowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą oraz marszałkami Sejmu i Senatu odparła: "w bardzo dobrej atmosferze".

W siedzibie PiS przed godz. 18., po raz kolejny już w poniedziałek, zebrały się władze partii; na Nowogrodzkiej, oprócz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, są m.in. Ryszard Terlecki, Adam Lipiński oraz Mariusz Kamiński.

Seria spotkań w gronie kierownictwa PiS odbywa się po tym, jak prezydent Andrzej Duda ogłosił, że zawetuje ustawę o Sądzie Najwyższym oraz nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Przed siedzibą PiS od kilku godzin trwa pikieta przeciwników zmian w sądownictwie. Politykom PiS, wchodzącym do siedziby partii, towarzyszą okrzyki m.in.: "marionetka", "hańba".

RadioZET.pl/PAP/KM