Zamknij

Macierewicz: rząd nie cofnie się z drogi reform wymiaru sprawiedliwości

Redakcja
24.07.2017 23:02
Macierewicz: rząd nie cofnie się z drogi reform wymiaru sprawiedliwości
fot. PAP

- Rząd nie cofnie się z drogi reform wymiaru sprawiedliwości. Będziemy dążyli do tego, żeby niezbędne zmiany zostały zrealizowane jak najszybciej - podkreślił w poniedziałek minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Wiceszef Prawa i Sprawiedliwości był gościem "Rozmów niedokończonych" w TV Trwam i Radiu Maryja. Odnosił się m.in. do kwestii zapowiedzianego zawetowania przez prezydenta RP ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym.

Zobacz także

Macierewicz wskazał, że zmiany w sądownictwie będą się odbywały bez względu na napotkane trudności.

- Okazały się one niesłychanie istotne. Ta kwestia jest jednak absolutnie kluczowa dla możliwości przeprowadzenia reform i odbudowy państwa polskiego. (...) Bez zmian w wymiarze sprawiedliwości wszystkie reformy, które przeprowadziliśmy, mogą zostać zakwestionowane i obrócone w pył. Warto sobie z tego zdawać sprawę - powiedział szef MON.

Zobacz także

Macierewicz podkreślił, że zakwestionowane mogą zostać również przeprowadzane zmiany w polityce socjalnej, będące jego zdaniem fundamentem możliwości odbudowy państwa polskiego, jak również zmiany związane z bezpieczeństwem narodu.

Zobacz także

- Są one kwestionowane przez te środowiska, które były dotychczas środowiskami postkomunistycznymi, a dziś nazywają się opozycją. One nie chcą dyskusji, reformy, ale zniszczenia rządu Prawa i Sprawiedliwości. One odebrały dzisiejszy dzień, jako swoje zwycięstwo. Dlatego będzie znacznie trudniej przeprowadzić te zmiany, ale chcę podkreślić raz jeszcze, że rząd nie cofnie się z tej drogi i zrobi wszystko, żeby zmiany w wymiarze sprawiedliwości zostały przeprowadzone - powiedział.

RadioZET.pl/PAP/KM