Zamknij

Terlecki o decyzji Dudy: dziwi, że prezydent nie odciął się od nacisków ulicy

Redakcja
25.07.2017 14:03
Terlecki o decyzji Dudy: dziwi, że prezydent nie odciął się od nacisków ulicy
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

- Nie ma wojny na górze - stanowczo mówi szef klubu PiS Ryszard Terlecki odnosząc się do prezydenckiego weta dotyczącego ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS. 

- Trochę niepokoi nas fakt, że prezydent nie odciął się od nacisków ulicy - mówił we wtorek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki odnosząc się do decyzji Andrzeja Dudy ws. reformy sądownictwa. W jego ocenie koalicja ma się świetnie.

Zobacz także

- Nie, nie widzę takiego ryzyka, przynajmniej w tej chwili. To są opinie na wyrost - odpowiedział Terlecki na konferencji prasowej, pytany, czy widzi ryzyko rozpadu koalicji Zjednoczonej Prawicy, w skład, której obok PiS wchodzą Solidarna Polska i Polska Razem. - Koalicja ma się świetnie - dodał.

- Nie mamy nic przeciwko demonstracjom. One są uprawnione i świadczą o tym, że demokracja w Polsce świetnie funkcjonuje - mówił wicemarszałek Sejmu. Podkreślił jednak, że dochodziło w ich trakcie do incydentów. - Szkoda, że prezydent się do nich nie odniósł - zaznaczył. Dopytywany o incydenty, wskazał m.in. "użycie przemocy wobec posłów" oraz blokowanie dróg.

Zobacz także

Jak dodał, projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS były z prezydentem konsultowane. Według niego uwzględnione zostały sugestie prezydenta.

Czy prezydent na dobre zerwał się z uwięzi PiS-u? Komentujcie z aplikacją Mam Zdanie!

RadioZET.pl/PAP/KM