Zamknij

WiFi zostanie zakazane w szkołach? Petycja wpłynęła do Sejmu

26.10.2021 22:34
Smartfony - zdjęcie ilustracyjne
fot. Maciej Kosycarz/KFP/REPORTER

Petycja ws. zakazu używania bezprzewodowej sieci (WiFi) w szkole wpłynęła do Sejmu. Nie wiadomo, kto jest jej autorem, ponieważ wnioskodawca nie wyraził zgody na upublicznienie jego danych.

Petycja zakazująca używania WiFi w szkołach, domach dziecka, szpitalach i przedszkolach została skierowana do sejmowej Komisji do Spraw Petycji. Jak przekonują autorzy wniosku, routery WiFi „wytwarzają sztuczne promieniowanie mikrofalowe, które ma bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie ludzi, a w szczególności dzieci, osób chorych i starszych".

Autor petycji proponuje, aby zakaz obowiązywał pod karą grzywny w wysokości 100 złotych za każdy dzień używania WiFi w placówce. Wnioskodawcy wymieniają szereg schorzeń, które mogą powodować „mikrofale pochodzące np. z WiFi” - nowotwór mózgu, nerwiak nerwu słuchowego, zaburzania koncentracji, nastrój depresyjny, „trudności w znajdowaniu słów” czy bóle zatok.

Zakaz WiFi w szkołach i szpitalach. Petycja wpłynęła do Sejmu

Dotychczasowe badania naukowe przeczą jednak szkodliwości WiFi. Promieniowanie emitowane przez routery jest nieszkodliwe. Większą dawkę pochłania osoba, która przez 20 minut rozmawia przez telefon niż ktoś, kto stoi blisko routera. Z kolei badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w ramach International EMF Project nie wykazały, aby urządzenia emitujące nawet większe promieniowanie niż routery wpływały negatywnie na zdrowie.

Sam fakt wpłynięcia wniosku do Sejmu nie oznacza jednak, że projekt zostanie zrealizowany. Petycję do władz może w Polsce złożyć każdy obywatel.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl