Wiadomości TVP: Mężczyzna udawał głos Kingi Rusin i śmiał się z pseudoelit

Redakcja
17.02.2020 10:43
Kinga Rusin, TVP WIADOMOŚĆI
fot. TVP

W niedzielnym wydaniu „Wiadomości” TVP jednym z głównych tematów był wpis Kingi Rusin, która po Oskarach podzieliła się z fanami opisem imprezy z udziałem gwiazd. 

Minął już prawie tydzień od gali Osacarów, a dziennikarze TVP postanowili w niedzielny wieczór przypomnieć temat wpisu Kingi Rusin. Dziennikarka TVN w osławionym wpisie internetowym pochwaliła się udziałem we wspólnej imprezie z Beyonce, Jay’em Z i Adele.

Wpis Rusin był szeroko komentowany przez internautów, którzy powątpiewali we wiarygodność relacji dziennikarki. Tematem zajmowały się do tej pory jednak raczej show-biznesowe serwisy internetowe, a nie działy informacji największych mediów w Polsce.

Materiał, jaki przygotował zespół „Wiadomości”, miał nieść przesłanie znane z anteny TVP: pseudoelity gardzą zwykłymi Polakami. Po emisji tego felietonu w sieci zawrzało. Całość zaczęto od przypomnienia archiwalnej wypowiedzi Kingi Rusin, twierdzącej, że niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. Uwagę internautów zwrócił jednak zwłaszcza fragment, w którym męski głos próbuje przedrzeźniać Kingę Rusin i odczytuje jej wpis o imprezie po gali Oscarów głosem kobiety.

Wszystko to wydarzyło się kilka dni po tym, jak Sejm przegłosował dofinansowanie kwotą 2 miliardów złotych mediów publicznych. Opozycja argumentowała wtedy, że lepiej te środki przeznaczyć na problemy związane z onkologią. Debata na ten temat zakończyła się skandalem - posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała posłom opozycji środkowy palec

Radio ZET/ŁS