Zmiany w ''Wiadomościach''. Co czeka widzów Jedynki?

Redakcja
09.08.2017 11:16
Zmiany w ''Wiadomościach''. Co czeka widzów Jedynki?
fot. YouTube

Kierownictwo Telewizji Polskiej postanowiło dokonać zmian w długości flagowego serwisu informacyjnego Jedynki. ''Wiadomości'' będą krótsze, bo z anteny TVP1 zniknie emitowany w trakcie ostatnich minut programu "Gość Wiadomości".

Jacek Kurski w rozmowie z branżowym portalem wirtualnemedia.com poinformował, że od końca sierpnia Telewizja Polska będzie emitować swoje najważniejsze programy informacyjne, czyli "Wiadomości" (wydania z godz. 8:00, 12:00, 15:00 i 19:30), "Panoramę" (godz. 18:00) i "Teleexpress" (godz. 17:00) równolegle na antenie TVP Info.

Zobacz także

- Jest to jeden z pomysłów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej oraz szefostwa TVP Info, który mi się podoba - mówił portalowi Wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Walka ze ''śmieciówkami'' - puste obietnice PiS? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

Okazuje się, że to nie koniec zmian! Od 28 sierpnia skróceniu ulegnie główne wydanie ''Wiadomości''. Program prowadzony przez Krzysztofa Ziemca, Michała Adamczyka oraz Danutę Holecką trwa obecnie 30 minut, z czego kilka ostatnich to początek audycji "Gość Wiadomości". Następnie rozmowa przenosi się do TVP Info. Od końca sierpnia ''Wiadomości'' będą trwały około 25 minut. Zniknie z nich rozmowa ''Gościa Wiadomości'', która będzie emitowana w całości w kanale informacyjnym TVP.

RadioZET.pl/wirtualnemedia.com/DG