Wiadomości TVP uderzają w WOŚP. "Fałszywa rzeczywistość"

Bartłomiej Chudy
13.01.2020 10:39
Wiadomości TVP uderzają w WOŚP. "Fałszywa rzeczywistość"

Rekordowe wsparcie WOŚP przez Polaków nie przeszkodziło Wiadomościom TVP w krytyce inicjatywy Jerzego Owsiaka. Z wczorajszego serwisu TVP widzowie mogli dowiedzieć się o zrzucaniu winy przez Owsiaka za tragiczną śmierć Pawła Adamowicza. Oberwało się też opozycji - za nagonkę na zmarłego prezydenta Gdańska.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wiadomości TVP pominęły całkowicie tegoroczny bilans Orkiestry skupiając się wyłącznie na eskalacji konfliktu politycznego. Szefa WOŚP Jerzego Owsiaka przedstawiły jako człowieka, który szuka „winnych śmierci Pawła Adamowicza wszędzie, tylko nie w gronie organizatorów”.

Zobacz także

Pełny manipulacji materiał okraszały takie wyrażenia jak  „przemysł pogardy” i „fałszywa alternatywna rzeczywistość”.

TVP właściwie nie dostrzegło tegorocznego finału WOŚP. Skupiło się na podsumowaniu ubiegłorocznej edycji, od śmierci prezydenta Gdańska przez rezygnację Owsiaka z szefowania WOŚP po jego powrót. Wspomnianymi wyrażeniami tworzyło przekaz iż Orkiestra dzieli Polaków. Jak było, pisaliśmy m. in. tutaj.

Zobacz także

Jerzy Owsiak i osoby, które go wspierają próbują budować fałszywą, alternatywną rzeczywistość. Szukają też kozłów ofiarnych, na których będzie można zrzucić odpowiedzialność za morderstwo popełnione przez chorego psychicznie mężczyznę

Wiadomości TVP, 12.01.2020

RadioZET.pl/Wiadomości TVP