Press: Na czas mundialu „Wiadomości” TVP zmieniają godzinę emisji

Redakcja
17.04.2018 20:01
Danuta Holecka, Wiadomości TVP
fot. YouTube screen

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji wymusiły na władzach TVP zmianę ramówki programu pierwszego Telewizji Polskiej. Główne wydanie „Wiadomości” TVP 1 ma być nadawane wcześniej, czyli w porze emisji „Faktów” TVN — podaje branżowy portal „Press”. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Oglądasz ''Wiadomości'' w TVP1?

Liczba głosów:

Jak ujawnia biuro reklamy Telewizji Polskiej, o godzinie 19.25, czyli 5 minut przed stałą porą emisji „Wiadomości” TVP, nadawany będzie blok reklamowy przed studiem mundialowym poprzedzającym mecz rozpoczynający się o 20. 

TVP 1 wieczorne spotkania ma transmitować praktycznie każdego dnia meczowego mundialu — podaje „Press”. 

W czasie rosyjskiego mundialu „Wiadomości” TVP będą musiały zaczynać się wcześniej. Emisja flagowego programu Telewizji Polskiej nałoży się na nadawane o godzinie 19 w TVN „Fakty”.

Zobacz także

Katarzyna Baczyńska z domu mediowego Codemedia w rozmowie z „Press” ocenia, że zmiana pory emisji „Wiadomości” TVP nie wpłynie na spadek oglądalności programu. — Jeśli „Wiadomości” będą tuż przed studiem, siłą rzeczy widownia powinna być wyższa. Zyskają widza, który na co dzień nie ogląda tego serwisu. Ten widz przepłynie z innych stacji. „Fakty” mogą czuć się zagrożone — prognozuje Baczyńska. 

RadioZET.pl/Press/DG 

Trekkingi męskie - buty nie tylko w góry