Wiatr porwał ponton. Z wody wyłowiono zwłoki 23-latka

08.06.2019 17:31
Wiatr porwał ponton. Z wody wyłowiono zwłoki 23-latka
fot. Jaroslaw Jakubczak/Polska Press/East News

Tragedia w Starych Nieboczowach w województwie śląskim. W jednym ze zbiorników wodnych utonął 23-letni mężczyzna. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności wypadku. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło w sobotę, 8 czerwca. Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, przed południem 23-latek  przypłynął na pontonie do brzegu jednego ze zbiorników wodnych, znajdujących się w czaszy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. 

Mężczyzna z niego wyszedł, ale ponton porwał wiatr. 23-latek wskoczył do wody i popłynął za nim. Niestety, kilkadziesiąt metrów od brzegu zniknął pod wodą

CZYTAMY W DZIENNIKU ZACHODNIM

Na miejsce szybko wezwano straż pożarną, policję oraz ratowników pogotowia ratunkowego. Po godzinie 13 nurkowie z Bytomia wyłowili ciało 23-latka. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny w Starych Nieboczowach. 

Zobacz także

RCB w związku z utonięciami przypomina o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą, takimi jak zakaz wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu lub innych środkach odurzających, zakazie skakania do wody w nieznanych miejscach. Wskazuje również, że należy pływać tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Przestrzega ponadto przed wypływaniem daleko od brzegu na dmuchanym materacu i zaleca, aby zawsze stosować się do poleceń ratowników. Nie należy też wchodzić do wody, kiedy jest się rozgrzanym przez słońce.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni