Zamknij

Wiceburmistrz Wadowic pobita we własnym gabinecie? Policja wyjaśnia sprawę

Redakcja
25.10.2018 19:05
Wiceburmistrz Wadowic pobita we własnym gabinecie? Policja wyjaśnia sprawę
fot. Facebook

Do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, którym jest wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus, przez jedną z petentek doszło prawdopodobnie w czwartek po południu w magistracie – poinformowała rzecznik miejscowej policji Agnieszka Petek.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Policjantka powiedziała, że z relacji wiceburmistrz wynika, że kobieta kilkakrotnie uderzyła ją w twarz. "Wstępnie to zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Kwalifikację prawną będziemy konsultowali z prokuraturą" – dodała.

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych grozi do trzech lat więzienia.

Zobacz także

"Ustalamy dokładny przebieg zdarzenia. Tożsamość kobiety znana jest miejscowym urzędnikom. Policjanci w momencie otrzymania zgłoszenia pojechali na miejsce, ale kobiety już nie zastali" – powiedziała Agnieszka Petek. Dodała, że funkcjonariusze m.in. zbierają relacje świadków.

Tożsamość kobiety, która miała zaatakować wiceburmistrz Wadowic, ujawnił na portalu społecznościowym burmistrz Mateusz Klinowski. Przypomniał, że w przeszłości odpowiadała ona za spoliczkowanie go. Sąd pierwszej instancji uznał ją za winną i wymierzył grzywnę. Oskarżona odwołała się od wyroku.

"Przed chwilą w swoim gabinecie została pobita Ewa Całus - wiceburmistrz Wadowic. Zrobiła to Elżbieta Łaski, która ma już wyrok za rzucenie się z pięściami na mnie. Łaski to ulubienica portalu Wadowice24, broniona przez posłankę Ewę Filipiak z PiS. Gdy Bartosz Kaliński zakłócał obrady Rady Miejskiej w sierpniu, przyszli z Łaski razem. Szczucie na nas i awantury trwają od 4 lat. Takiej NORMALNOŚCI chcemy w Wadowicach? Najpierw niszczyli nam banery, teraz doszło do rękoczynów. Wracają metody z czasów Filipiak i Kotarby, a do władzy ten sam układ! Jest mi bardzo przykro" - napisał burmistrz Klinowski na Facebooku.

Zobacz także

Jak podaje portal WadowiceOnline.pl, Elżbieta Ł. od dłuższego czasu stoi w opozycji do włodarza Wadowic. Znana jest z sieci głównie z publikowania także pod pseudonimem "Ola" sporej ilości czasem chyba nie za bardzo przemyślanych komentarzy, prób prowadzenia politycznego "bloga", obklejania Wadowic karteczkami, nagrywaniu urzędników magistratu i zebrań wiejskich (z których kilkukrotnie była wyprowadzana z powodu zakłóceń porządku) i publikacją swoich chaotycznych filmów na platformie YouTube.
RadioZET.pl/PAP/Facebook/WadowiceOnline/BM