Zamknij

Wiceminister rolnictwa z koronawirusem. Całe kierownictwo poddane kwarantannie

20.03.2020 07:50
Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem - poinformował w piątek w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. W konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest poddane kwarantannie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Michał Dworczyk był pytany o to, który z wiceministrów zakaził się koronawirusem. Nie chciał podać nazwiska.

Nie znam szczegółów zarażenia. Po prostu mogę powiedzieć tyle, że wczoraj w godzinach wieczornych okazało się, że mamy taki kolejny przypadek, bo to jest kolejny przypadek w rządzie, osoby, która zachorowała. W konsekwencji całe kierownictwo Ministerstwo Rolnictwa musiało przejść na tryb pracy zdalny, ponieważ zostało objęte kwarantanną

- powiedział szef KPRM. Dodał, że minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski pracuje zdalnie i jest objęty kwarantanną domową. 

Kontakt z nim jest telefoniczny w trybie wideokonferencji. Dzisiaj, kiedy o 10.30 będziemy spotykać się na zespole zarządzania kryzysowego będzie kolejny raz z nami w trybie wideokonferencji. Tyle, że będzie pracował nie ze swojego resortu, a z domu

- zaznaczył Dworczyk.

Zobacz także

Minister Michał Woś zakażony koronawirusem 

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie. Test dał wynik pozytywny.

W związku z chorobą Wosia testom na koronawirusa poddano członków rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska, we wtorek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne. 

RadioZET.pl/TVP Info/PAP