Zamknij

Tragiczna śmierć wiceprzewodniczącej Nowoczesnej w Małopolsce

Redakcja
21.02.2017 19:56
Tragiczna śmierć wiceprzewodniczącej Nowoczesnej w Małopolsce
fot. Facebook

Bardzo smutna wiadomość dotarła do opinii publicznej z małopolskiej filii partii Nowoczesna. Zmarła współzałożycielka tej formacji politycznej i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce. Lidia Śmigowska zginęła w wypadku samochodowym. 

Do tragedii doszło w poniedziałek wieczorem. O sprawie poinformowały nowosądeckie struktury partii. Pozostali uczestnicy wypadku nie odnieśli poważnych obrażeń.

- Z ogromnym smutkiem informujemy, że wczoraj tragicznie zginęła w wypadku samochodowym Lidia Śmigowska, współzałożycielka i wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Małopolsce - czytamy na stronie internetowej Nowoczesnej.

Według ustaleń lokalnych mediów, do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w Dąbrowej w gminie Chełmiec na DK 75. Policjanci poinformowali o potężnej kraksie, jaka miała miejsce na drodze. Kierowca mercedesa nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka volkswagenem passatem. Volkswagen znalazł się na lewym pasie jezdni i uderzył w jadącego seata ibizę, który następnie uderzył w jadącego z przeciwka forda focusa. Mercedes, którym podróżowała polityczka, znalazł się w rowie, a kobieta, mimo podjętej akcji reanimacyjnej, zmarła na miejscu. Policja nadal wyjaśnia okoliczności wypadku.

Kondolencje i ubolewanie płyną z wielu środowisk politycznych, najwięcej oczywiście ze strony struktur Nowoczesnej. Szczegóły pogrzebu mają być przekazane w późniejszym czasie. 

RadioZET.pl/KM