Zamknij

Makabryczne odkrycie w rzece. To może być zaginiona kobieta

17.06.2022 19:54

W pobliżu miejscowości Wichrowo w powiecie olsztyńskim znaleziono w rzece Łyna ciało kobiety - poinformowała olsztyńska policja. Wyniki badań genetycznych wykażą, czy to zaginiona pod koniec ub. roku 79-latka. 

Zdjęcie ilustracyjne
fot. Hubert Hardy/REPORTER

Jak poinformował w piątek sierż. szt. Andrzej Jurkun, w piątek po południu podczas nadzorowanych przez funkcjonariuszy z zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie działań poszukiwawczych zaginionej 79-latki z Dobrego Miasta, znaleziono ciało dryfujące w rzece Łynie w pobliżu miejscowości Wichrowo (powiat olsztyński). 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione ciało było od dłuższego czasu w wodzie, dlatego w celu potwierdzenia tożsamości osoby odnalezionej niezbędne będzie przeprowadzenie badań genetycznych - wyjaśnił sierż. sztab. Andrzej Jurkun.

Znaleziono ciało kobiety niedaleko Wichrowa. Policja wyjaśnia przyczyny śmierci

Dodał, że na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności i przyczyny śmierci kobiety, której tożsamość na chwilę obecną nie została ustalona. 

W działaniach poszukiwawczych 79-latki w ostatnim czasie olsztyńscy policjanci byli wspierani przez strażaków ochotników z Dobrego Miasta oraz płetwonurków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. 

- Nie wykluczamy, że to zaginiona 79-latka, ale na tę chwilę jest za wcześnie, by potwierdzić tożsamość kobiety, której ciało znaleziono w rzece - dodał policjant. 

79-latka była poszukiwana od grudnia ubiegłego roku, gdy wyszła z domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

RadioZET.pl/PAP