Zamknij

Uszkodzone dachy, budynki, połamane drzewa. Wichura w okolicach Inowrocławia

27.06.2019 15:47
Uszkodzone dachy, budynki, połamane drzewa. Wichura w okolicach Inowrocławia
fot. Shutterstock

Prawie 80 zgłoszeń do wczesnego popołudnia w czwartek odebrali strażacy w związku ze szkodami wyrządzonymi przez burzę i wichurę, która w nocy przeszła nad północną częścią powiatu inowrocławskiego — poinformował PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Inowrocławiu kpt. Jarosław Skotnicki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Burza rozpoczęła się około godziny 22 w środę i trwała około czterech godzin. Towarzyszyła jej silna wichura, która uszkodziła lub częściowo uszkodziła dachy na kościele, budynkach mieszkalnych, gospodarczych i inwentarskich, a także poprzewracała drzewa i połamała konary.

Zobacz także

Silny wiatr spowodował szkody w powiatach Gniewkowo, Rojewo, Nowa Wieś Wiela i Kruszwica. W Płonkowie (gm. Rojewo) poważnie uszkodzony został pokryty blachą dach kościoła, a w pobliskim Płonkówku — zerwane zostały dachy z dwóch domów.

„Trzeba było szybko zabezpieczać plandekami uszkodzone dachy na budynkach, gdyż istniała obawa, że spadnie deszcz, ale na szczęście tak się nie stało. Usuwaliśmy też drzewa i konary, tarasujące drogi. Ciągle wpływają do nas zgłoszenia i prośby o pomoc w usuwaniu skutków wichury” – dodał kpt. Skotnicki.

RadioZET.pl/PAP