Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Drzewo runęło na wóz strażaków podczas interwencji. Dwie osoby poszkodowane

11.03.2019 12:32
xxx wiadomosci

Uszkodzone i zerwane dachy, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne – takich interwencji związanych ze skutkami bardzo silnego wiatru było w ostatnich dniach wiele. Podczas jednej z nich poważnie ucierpieli strażacy.

Drzewo runęło na wóz strażaków podczas interwencji. Dwie osoby poszkodowane fot. PSP Opole

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od piątku do godzin rannych w poniedziałek strażacy interweniowali 5 582 razy. W tym samym czasie uszkodzonych zostało 715 budynków, z czego 429 to budynki mieszkalne. Na ponad 100 budynkach wiatr całkowicie zerwał dachy. W ciągu tych dni 9 osób – w tym trzech strażaków – zostało rannych.

W trakcie jednej z interwencji poważne obrażenia odniosło dwóch strażaków  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim. Na wóz bojowy, którym druhowie z OSP jechali na interwencję, spadło drzewo. Pojazd jest kompletnie zniszczony.

Wichury nad Polską

Po wichurach bez prądu wciąż jest ponad 160 tys. odbiorców – wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na godz. 10.30 w poniedziałek. Najwięcej gospodarstw bez energii elektrycznej jest w Małopolsce i na Dolnym Śląsku.

Alert RCB

Alert RCB to nowy SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwo ostrzegało przed silnym wiatrem w dziesięciu województwach. W niedzielę Alert RCB obowiązywał dla części województwa dolnośląskiego.  

RadioZET.pl/PAP/MK

Oceń