Zamknij

Drzewo runęło na wóz strażaków podczas interwencji. Dwie osoby poszkodowane

Magdalena Kulej
11.03.2019 12:32
Drzewo runęło na wóz strażaków podczas interwencji. Dwie osoby poszkodowane
fot. PSP Opole

Uszkodzone i zerwane dachy, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne – takich interwencji związanych ze skutkami bardzo silnego wiatru było w ostatnich dniach wiele. Podczas jednej z nich poważnie ucierpieli strażacy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Od piątku do godzin rannych w poniedziałek strażacy interweniowali 5 582 razy. W tym samym czasie uszkodzonych zostało 715 budynków, z czego 429 to budynki mieszkalne. Na ponad 100 budynkach wiatr całkowicie zerwał dachy. W ciągu tych dni 9 osób – w tym trzech strażaków – zostało rannych.

Zobacz także

W trakcie jednej z interwencji poważne obrażenia odniosło dwóch strażaków  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu Śląskim. Na wóz bojowy, którym druhowie z OSP jechali na interwencję, spadło drzewo. Pojazd jest kompletnie zniszczony.

Wichury nad Polską

Po wichurach bez prądu wciąż jest ponad 160 tys. odbiorców – wynika z danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa na godz. 10.30 w poniedziałek. Najwięcej gospodarstw bez energii elektrycznej jest w Małopolsce i na Dolnym Śląsku.

Zobacz także

Alert RCB

Alert RCB to nowy SMS-owy system ostrzegania przed zagrożeniami. W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwo ostrzegało przed silnym wiatrem w dziesięciu województwach. W niedzielę Alert RCB obowiązywał dla części województwa dolnośląskiego.  

RadioZET.pl/PAP/MK