Zamknij

Silne wichury na Mazowszu i Podlasiu. Tysiące odbiorców bez prądu

Redakcja
24.10.2018 22:32
Wichury. Ponad 11 tys. gospodarstw bez prądu. Ostrzeżenia IMGW
fot. Patryk Kosmider/Shutterstock (ilustracyjne)

Z powodu silnego wiatru 11 tysięcy gospodarstw domowych w środę wieczorem było pozbawionych prądu. Najwięcej w województwie podlaskim i mazowieckim. - Straż pożarna interweniowała 926 razy - powiedziała rzeczniczka prasowa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Anna Adamkiewicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 13 województw oraz drugiego stopnia dla północno-zachodniej części kraju.

Zobacz także

Jak zaznaczyła Adamkiewicz, zmniejszyła się liczba gospodarstw domowych, w których brakuje prądu. W tej chwili jest to ponad 11 tys. odbiorców, najwięcej na wschodzie Polski, w woj. podlaskim (ok. 6 tys.) i na Mazowszu (2,7 tys.).

- Naprawy cały czas trwają, sytuacja jest zmienna, ponieważ wciąż jest silny wiatr. W niektórych miejscach awarie są usuwane, w innych pojawiają się nowe - poinformowała Adamkiewicz.

W środę do godz. 17 straż pożarna interweniowała 926 razy, najwięcej w woj. zachodniopomorskim (108) i w Małopolsce (108). "Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem IMIGW obowiązują na wschodzie Polski do godz. 22" - wskazała Adamkiewicz.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD