Zamknij

Ogromny Pożar w Więciórce: spłonęły dwa budynki. Nowe fakty

10.09.2020 08:58
Pożar w Więciórce
fot. Facebook.cok/112malopolska.pl

Pożar w Więciórce koło Myślenic wybuchł w środę wieczorem. Strażacy walczyli z ogniem 12 godzin. Spłonęły dwa budynki. W pożarze nikt nie ucierpiał. Policja rozpoczęła śledztwo.

Strażacy przez całą noc walczyli z pożarem, który wybuchł w miejscowości Więciórka. W akcji wzięło udział 80 strażaków z 16 zastępów — przekazał Bogusław Szydło z małopolskiej Państwowej Straży Pożarnej,

Pożar w Więciórce. Strażacy gasili ogień całą noc

W pożarze w Więciórce koło Myślenic spłonęły dwa budynki. Jeden z nich mieszkalny, ale niezamieszkały oraz stodoła. Płomieniami zagrożone były także trzy inne budynki w zwartej zabudowie — dwa mieszkalne oraz stodoła.

Mieszkańcy tych domów zdążyli je opuścić jeszcze przed przyjazdem służb. Policjanci rozpoczęli śledztwo w sprawie pożaru. Jak przekazał Bogusław Szydło, jest jeszcze za wcześnie, aby wskazać przyczyny.

Kolejny pożar w Więciórce

To kolejny pożar, który wybuchł w miejscowości Więciórka w ostatnich dniach. We wtorek przed północą straż pożarną wezwano do płonącej stodoły. W akcji brali udział strażacy z OSP Więciórka, Tokarnia, Krzczonów, Bogdanówka, Skomielna Czarna oraz JRG Myślenice. 

RadioZET.pl/PAP