Zamknij

Pożary w Więciórce. Spaliły się budynki, zginęły zwierzęta. Zatrzymano mężczyznę

11.09.2020 15:47
pożar w Więciórce
fot. Facebook.com/112malopolska.pl

Więciórka koło Myślenic (Małopolskie). Zatrzymano mężczyznę, który według relacji świadków może mieć związek z pożarami w tej wsi. W środę kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem przez prawie 12 godzin. Ludzie zdążyli się ewakuować, ale w pożarze zginęły zwierzęta.

We wtorek w Więciórce spłonęła stodoła, w środę na innej posesji obora ze zwierzętami oraz stodoła z maszynami rolniczymi. Według strażaków "takiego pożaru nie było w powiecie od wielu lat".

Pożary w Więciórce k. Myślenic. Zatrzymano mężczyznę

Myśleniccy policjanci ujęli mężczyznę, który może mieć związek z pożarami we wsi. "Zatrzymany trzydziestokilkuletni mieszkaniec miejscowości może, według relacji przesłuchanych już świadków, mieć związek z pożarami. Mężczyzna jest w dyspozycji policji, jednak nie usłyszał zarzutów” - powiedział w piątek oficer prasowy komendy w Myślenicach Dawid Wietrzyk.

W nocy ze środy na czwartek w miejscowości Więciórka spłonęła obora ze zwierzętami. Krowa, dwie świnie i osiem kur ginęły w płomieniach lub zostały zaczadzone. Ogień strawił także stodołę z maszynami rolniczymi. Oba budynki były drewniane. Płomienie uszkodziły także stojący obok murowany dom.

Straty spowodowane przez pożar obory i stodoły są szacowane na ok. pół miliona złotych. 80 strażaków z 16 zastępów straży gasiło pożar prawie 12 godzin. Akcję utrudniał górzysty teren i ograniczony dostęp do wody.

Noc wcześniej, z wtorku na środę, w tej samej miejscowości, na innej posesji, spłonęła stodoła. W tym przypadku straty oszacowano na ok. 20 tys. zł.

W wyniku pożarów na szczęście obrażeń nie odnieśli ludzie.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Facebook.com/112malopolska.pl