Zamknij

Spaliła samochód partnera, potem dźgała nożem w mężczyznę. Usłyszała zarzuty

29.05.2021 15:31

Do aresztu na trzy miesiące trafiła 30-letnia kobieta, która w Wieliczce podpaliła konkubentowi samochód, a dwa dni później próbowała zabić go nożem. Grozi jej od ośmiu do 25 lat więzienia.

Wieliczka. Spaliła samochód partnera, chciała go zabić nożem
fot. screen KPP w Wieliczce

Do spalenia pojazdu doszło 23 maja w Wieliczce. Przybyli na interwencję policjanci zastali strażaków gaszących płonący samochód. Okazało się, że wcześniej został oblany benzyną.

"Poza całkowicie spalonym pojazdem należącym do 41-letniego gospodarza, uszkodzone zostało również ogrodzenie sąsiadów. Mundurowi ustalili, iż podpalenia dokonała 30-letnia kobieta, partnerka właściciela pojazdu, która po wcześniejszy oblaniu benzyną, podpaliła samochód" – relacjonują policjanci z KPP w Wieliczce.

Spaliła samochód partnera, potem chciała go zadźgać. Grozi jej do 25 lat więzienia

Policja zatrzymała kobietę. Po postawieniu zarzutu uszkodzenia mienia zwolnili ją do domu. Wtedy wydarzył się drugi akt dramatu. "Jeszcze tego samego dnia, około godziny 19 mundurowi zostali wezwani pod adres zamieszkania 30-letniej kobiety i 41-latka.  Powodem interwencji było zgłoszenie o ugodzeniu mężczyzny nożem.  Funkcjonariusze zastali kobietę oraz jej konkubenta, który posiadał cztery rany kłute w okolicy pleców" – wyjaśniają policjanci.

Opatrywany przez ratowników mężczyzna powiedział, że zaatakowała go partnerka. Kobietę zatrzymano ponownie, ujawniając przy okazji, że miała przy sobie marihuanę. Przed posesją znajdowały się noże, którymi zaatakowała swojego partnera.

W czwartek 27 maja kobieta usłyszała w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce kolejny, znacznie poważniejszy zarzut: usiłowania zabójstwa. Sąd zgodził się z wnioskiem śledczych o tymczasowy areszt podejrzanej. Grozi jej kara od 8 do 25 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/KPP w Wieliczce