Zamknij

Właściciel pokoju zamordował starszego lokatora? Zwłoki znaleziono w taczkach

28.12.2019 20:05
Właściciel pokoju zamordował starszego lokatora? Zwłoki znaleziono w taczkach
fot. tony4urban/Shuttestock

Makabryczna zbrodnia w Wieliczce. 39-letni właściciel pokoju - który wynajmował starszemu mężczyźnie - miał zamordować 61-letniego lokatora. Jak informuje prokuratura, zwłoki ofiary znaleziono w taczkach przy ścianie jednego z budynków.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

39-letni Sławomir P., który wynajmował starszemu mężczyźnie pokój w Wieliczce (Małopolskie), usłyszał zarzut zabójstwa najemcy. O martwym mężczyźnie zawiadomił policję anonimowy informator przed świętami, 22 grudnia.

Zobacz także

Zwłoki lokatora znaleziono w taczkach przy ścianie jednego z budynków.

Areszt dla właściciela pokoju

Przeprowadzone na miejscu oględziny oraz sekcja zwłok wykonana w KiZMS CMUJ (Katedra i Zakład Medycyny Sądowej Collegium Medicum UJ) w Krakowie wykazały, że przyczyną śmierci były wielonarządowe obrażenia okolic tułowia, skutkujące zachłyśnięciem krwi do dróg oddechowych oraz liczne obrażenia czaszkowo-mózgowe

– poinformowała w piątek prokurator Mirosława Kalinowska-Zajdak z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Zobacz także

Jak wyjaśniła, jeszcze tego samego dnia zatrzymano 39-letniego Sławomira P., któremu przedstawiono zarzut zabójstwa. Wobec mężczyzny, który nie przyznał się do winy, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego, trzymiesięcznego aresztu.

Zobacz także

Ofiara, starszy mężczyzna, w ostatnim czasie zamieszkiwał u Sławomira P., w wynajmowanym u niego pokoju. Postępowanie w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieliczce.

 

RadioZET.pl/PAP