Zamknij

Policja ujawniła dane o wypadkach w lany poniedziałek. Nie obyło się bez ofiar

Redakcja
03.04.2018 07:13
Policja
fot. Policja

W wielkanocny poniedziałek, do godz. 17.30, na polskich drogach doszło do 35 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 38 zostało rannych; 166 skontrolowanych kierowców prowadziło pod wpływem alkoholu — poinformował podkomisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

Jak wcześniej poinformowała policja, od Wielkiego Piątku do Niedzieli Wielkanocnej doszło do 180 wypadków, w których zginęło 17 osób, a 232 zostały ranne. W tym czasie zatrzymano 651 nietrzeźwych kierowców.

Zobacz także

Wielkanoc 2018: Wypadki

W Wielki Piątek na drogach zginęły cztery osoby, a 83 zostały ranne; doszło do 73 wypadków. W Wielką Sobotę było 58 wypadków — siedem osób zginęło, a 83 zostały ranne. W Niedzielę Wielkanocną w 49 wypadkach zginęło sześć osób, a 66 zostało rannych.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Akcja Wielkanoc

Na polskich drogach do wtorku potrwa akcja „Wielkanoc”. Jak informowała Komenda Główna Policji, w ramach akcji na drogi w całym kraju wyjedzie — w zależności od dnia — od 4 do 5 tys. policjantów. Szczególna uwaga zwracana jest na przekraczanie prędkości; kontrole obejmują również stan techniczny pojazdów, przewóz pasażerów oraz trzeźwość.

RadioZET.pl/pap/maal