Kolejny dzień wolny od pracy w roku? Jest decyzja

Redakcja
24.02.2018 19:38
Kolejny dzień wolny od pracy w roku? Jest decyzja
fot. Pixabay

Wielki Piątek nie będzie 14. dniem wolnym od pracy w roku. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozwiało wszelkie wątpliwości. Wiceszef resortu przekonuje, że Polska ma więcej dni wolnych od pracy niż średnio w UE.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Wielki Piątek dniem wolnym od pracy?

Liczba głosów:

Interpelacje w sprawie ustanowienia Wielkiego Piątku dniem wolnym od pracy złożył do MRPiPS poseł PO Marian Zembala, były minister zdrowia. Polityk doczekał się od odpowiedzi od wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej. 

Stanisław Szwed stwierdził, że pomysł polityka PO nie jest możliwy do zrealizowania. Dodatkowo zaprezentował kilka argumentów przemawiających przeciw wolnemu Wielkiemu Piątkowi.

Zobacz także

"Należy zwrócić uwagę, że w naszym kraju obowiązuje 13 dni świątecznych w roku, ustawowo wolnych od pracy, co oznacza, iż jest ich nieco więcej, niż średnia liczba takich dni w roku w państwach UE" - napisał Szwed. "Średnia ta w państwach UE wynosi bowiem 12,6 dnia" - wyjaśnił.

Wiceminister dodał, że już 1 marca ma zacząć obowiązywać ustawa ograniczająca handel w niedzielę.

"Rozważając propozycję wprowadzenia w naszym kraju kolejnego dnia ustawowo wolnego od pracy należy także zwrócić uwagę na skutki finansowe takiego rozwiązania" - zauważył zastępca Elżbiety Rafalskiej.

RadioZET.pl/WP Finanse/DG