Zamknij

Wielkie gotowanie pod TVP. Wspracie dla Roberta Makłowicza

Redakcja
02.04.2017 14:01

Szeroko komentowane w mediach i internecie zwolnienie Roberta Makłowicza z Telewizji Polskiej doczekało się publicznej manifestacji. Organizatorom akcji Wielkiego Gotowania pod siedzibą publicznej telewizji udało się zachęcić całkiem dużą liczbę osób.

gotowanie tvp
fot. screen/facebook

Chęć wzięcia udziału w niedzielnym wydarzeniu zadeklarowało na Facebooku ponad 6 tysięcy osób. Akcja rozpoczęła się o godzinie 11:00. Koniec zaplanowano około 20 wieczorem. Uczestnicy pojawili się z własnymi grillami oraz gotowym jedzeniem.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Przed siedzibą TVP na Woronicza rozstawiono trzy wielkie namioty. Organizatorzy o godzinie 19 planują przekazać władzom telewizji mały poczęstunek. W tej sprawie wysłali list do władz spółki, lecz nie spotkał się on z jakąkolwiek odpowiedzią. Pomysłodawcy gotowania zapewniają, że ich protest nie ma nic wspólnego z polityką i popieraniem danej partii.

Pożegnanie z Makłowiczem

Wielkie Gotowanie jest odpowiedzią zwykłych ludzi na zwolnienie z telewizji Roberta Makłowicza, sławnego krytyka kulinarnego, który od lat prowadził w TVP swój autorski program o gotowaniu. Zarzucił on władzą publicznej telewizji manipulację jego wypowiedzią w spocie promującym wiosenną ramówkę TVP.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O KONFLIKCIE ROBERTA MAKŁOWICZA Z TVP

RadioZET.pl/gazeta.pl/DG