Zamknij

Koniec pewnej epoki. Najstarszy aquapark w Polsce zamknięty!

Redakcja
17.01.2018 14:49
Leszno
fot. Google Maps

Najstarszy park wodny w kraju z początkiem roku został zamknięty. Aquapark „Akwawit” w Lesznie istniał od 25 lat, ale niestety zakończył działalność w wyniku braku porozumienia pomiędzy właścicielami a władzami miasta.

Wielkopolski kompleks basenowy był pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Jego działalność zainaugurowano w 1993 roku i niemal natychmiast stał się on popularnym wśród mieszkańców Leszna oraz innych rejonów Wielkopolski czy graniczących z nią województw miejscem rozrywki i weekendowej rekreacji.

Jak przyznaje w rozmowie z Onetem prezydent miasta Łukasz Borowiak, leszczyński magistrat dołożył wszelkich starań, aby obiekt nadal funkcjonował. - Wykazaliśmy się dużą determinacją oraz otwartością, aby nie dopuścić do takiej sytuacji. Basen należy jednak do prywatnej firmy i to autonomiczna decyzja jej władz, aby zamknąć ten piękny rozdział historii ich działalności - mówi.

„Akwawit” od kilku lat przeżywał problemy finansowe. W 2014 roku długoletni dostawca odciął obiekt od wody i ciepła odpadowego. Właściciele kompleksu chcieli podjąć współpracę z władzami miasta, lecz ich zdaniem oferta ratusza nie wystarczała na pokrycie wszystkich kosztów i prowadzenie działalności opartej na zysku. Lokalne media podają nieoficjalnie, że oczekiwania zarządców aquaparku były kilkukrotnie wyższe niż propozycja ze strony miejskich urzędników.

Portal podaje również, że pomimo zakończenia działalności parku wodnego, hotel i restauracja, które znajdują się przy budynku, nadal będą funkcjonować.

RadioZET.pl/Onet.pl/MP